Košík

| 0,-

Jak vybrat správný dětský kočárek?

01.08.2017 - Počet zobrazení: 3815  

Jak vybrat správný dětský kočárek?

Čekáte miminko a rozhodujete se, jaký kočárek bude ten správný? Pořízení a výběr kočárku není snadná záležitost a je třeba mu věnovat dostatek času. Dětský kočárek musí splňovat určité parametry a bohužel se ani nedá jednoznačně říct, jaké by to měly být. Vše závisí na Vašich potřebách, požadavcích a funkcích, které očekáváte. Připravili jsme tak pro Vás alespoň základní užitečné rady, abyste se při výběru kočárku lépe orientovali a snadněji se tak rozhodli pro ten správný.

Dětské kočárky, které se dnes na trhu nabízí, jsou opravdu velmi rozmanité. Můžete si vybírat kromě nejrůznějších barviček a estetického vzhledu především ze spousty modelů a druhů. Vybrat si správný typ kočárku je však na rozdíl od barvy velmi důležité. Základní typy kočárků jsou hluboký kočárek, sportovní kočárek a golfový kočárek (tzv.golfové hole). Kočárek který v sobě spojuje hluboký kočárek s tím sportovním se nazývá kombinovaný.

Hluboký kočárek pro nejmenší

Hluboký kočárek je ten, který Vaše miminko bude potřebovat ihned po narození a po dobu několika prvních měsíců. Přesněji, v tomto kočárku byste měli Vaše miminko přepravovat do doby, než začne samo sedět. Hluboké kočárky jsou ideální řešení pro novorozence, protože jediná přijatelná poloha v kočárku pro takto malá miminka je poloha vleže. Díky bočničím v korbičce poskytují ochranu před vnějšími vlivy a je v nich dostatek prostoru na dečky a zavinovačky, aby bylo Vaše děťátko v teple a pohodlí. Jsou vybaveny stříškou proti dešti, sluníčku a jinému nežádoucímu počasí.

Praktický sportovní kočárek

Sportovní kočárek je tím, po kterém sáhnete, až Vaše dítě začne samo sedět a vydrží s vámi ze všech zmiňovaných druhů nejdéle. Sportovní kočárky nabízí především praktické polohovací sedadlo. Díky polohování se v takovém sportovního kočárku dítě seznamuje s okolním světem, pozoruje vše kolem něj a zároveň se může i pohodlně vyspat. Sportovní kočárek se pohodlně složí do automobilu a Vy s ním tak můžete jednoduše cestovat. Ke sportovnímu kočárku můžete přikoupit také praktické příslušenství, jako je držák na pití či svačinu, hračky na madlo nebo sluneční clony. Pláštěnka, nebo síťka proti hmyzu bývají standardní výbavou. Naším tipem jsou sportovní kočárky značky Maxi-Cosi či Mutsy

Lehký a skladný golfový kočárek

Kočárek golfové hole je lehký kočárek, který se lehce přenáší a skládá. Neslouží však k pravidelným a dlouhým cestám, protože nebývají polohovací a neposkytují spolehlivou boční ochranu při nepříznivém počasí. Golfové kočárky jsou tak pouze doplňkem, ne náhradou výše uvedených kočárků. I mezi těmito kočárky však existují vyjímky spojující výhody sportovního kočárku a skladnost golfových holi. Velmi oblíbené jsou například golfové kočárky Quinny

Univerzální kombinovaný kočárek

A konečně, kombinovaný kočárek. Tento hit posledních let nabízí praktickou kombinaci výše uvedených. Kombinované kočárky mívají univerzální podvozek, na který nasazujete různé komponenty. Nejčastěji je to hluboká korbička, sportovní sedák a autosedačka. Tento typ kočárku je velmi praktický. Kombinovaný kočárek se také dá velice snadno skládat a převážet autem. Jeho cena se může zdát vyšší, ale vzhledem k tomu, že nahradí koupi dvou, nebo i více typů kočárků, zdání ve finále klame. V našem obchodě naleznete například velice kvalitní a praktické kombinované kočárky ABC Design.

Dvojčatové a sourozenecké kočárky

Samostatnou kapitolu tvoří kočárky pro dvojčata či vícerčata. Tyto kočárky jsou většinou řešeny jako kombinované s tím, že jsou dvakrát (nebo i vícekrát) takové. Uspořádání dětí může být vedle sebe, za sebou, proti sobě či nad sebou. Některé z těchto kočárků lze použít i pro sourozence, mezi kterými není velký věkový rozdíl. Dá se totiž kombinovat hluboká korbička pro jedno dítě se sportovní sedačkou pro druhé. Tato kapitola je ale poměrně specifická a proto je lepší ji konzultovat s odborníky.

A jaké další parametry sledovat?

Při výběru dětského kočárku si je třeba ujasnit, jak a kde ho budete používat. Když budete mít v tomto směru jasno, nebude pro Vás problém stanovit důležité parametry. Například, budete-li cestovat hodně v přírodě a na nerovném terénu, vybírejte raději kočárky s většími kolečky, nejlépe těmi nafukovacími. Máte-li v plánu kočárek převážet často v autě, nezapomeňte na jednoduché skládání a skladné rozměry. Důležité je také rozhodnout se, zda chcete kočárek čtyřkolku či trojkolku. Trojkolka je praktická pro výlety, do přírody a vhodná je také na sport (pozor, chcete-li používat kočárek na in-line bruslení, je třeba zakoupit kočárek přímo k tomu určený. Standardní brzdy na madle kočárku k tomuto účelu neslouží). Praktické je také nastavování rukojetí a možnost změny orientace sedáku po a proti směru jízdy.

Závěrem je třeba zvážít vaše individuální podmínky jako je šíře vstupních dveří do vašeho domu, popř. výtahu a velikost zavazadlového prostoru v autě!!! Zdá se to být maličkostí, ale takovýto zádrhel se jeví menší, než jakým následně v reálném životě je.

Ať už budete vybírat jakýkoli typ, barvu i styl kočárku, vždy myslete na své miminko. Jeho pohodlí a bezpečnost jsou to nejdůležitější. Nezapomeňte se přesvědčit, že kočárek je vyroben dle směrnic a splňuje bezpečnostní požadavky. Máte-li dotazy k výběru, můžete kontaktovat naše odborníky. Případně nás navštivte v naší prodejně v Českých Budějovicích, kde Vám s výběrem rádi pomůžeme.

Cybex PriamCybex PriamCybex Priam