• info@bejbycentrum.cz
  • 774 118 772

Košík

| 0,-

Správný výběr obuvi


Kategorie: Blog


S péčí je nutno začít hned po narození dítěte. Úzké a těsné ponožky nebo punčochové kalhoty mohou omezit pohyb nohou a způsobit různé deformace. Noha dítěte potřebuje ke svému vývoji úplnou volnost pohybu a možnost procvičování nožní svaloviny. Není proto dobré dítěti chůzi a běh naboso po písku či trávě zakazovat. Chůze naboso po přírodních površích totiž prospívá noze i mozku dítěte.

Jednou ze základních věcí je pravidelná kontrola zda dítě z bot nevyrostlo. U batolat se doporučuje 1x měsíčně, u předškoláků a mladších školáků jednou za 2 - 3 měsíce, u starších školáků jednou za 4 - 5 měsíců, u 15 - 20letých jednou za půl roku. Mějte na paměti, že nové boty je třeba kupovat včas! Nepsaným pravidlem je, že čím menší dítě, tím více párů za rok. Důležité je dbát na to, aby děti nosily obuv podle účelu, ke kterému byla vyrobena a nekupovat obuv na tržištích a dětských burzách. Rovněž nevhodné je také nechat děti nosit boty po starších sourozencích.
Zásady koupě

Dlouholeté zkušenosti ukazují, že nošení dobře padnoucí komfortní obuvi, zlepšuje nejen kvalitu života ale i zdraví pro příští léta. Odpovědnost za dobře obuté zákazníky mají vedle výrobců i odborní prodejci obuvi. Měli bychom mít na paměti, že nelze přizpůsobovat nohu obuvi, ale naopak, obuv je nutno přizpůsobit lidské noze. Proto je dobré při nákupu nové obuvi dodržovat následující zásady:

Oveřit si, zda velikost uvedená na obuvi odpovídá. Nezbytné je také každou botu vyzkoušet, protože vnitřní prostor jednotlivé obuvi se mnohdy liší od uvedené velikosti.
Je-li to možné, přesunout nákup do odpoledních hodin, protože v tu dobu je noha objemnější.
Velikost nohy měřit vestoje.
Změřit velikost obou končetin, tedy pravé i levé
Vyzkoušet celý pár obuvi a projít se po prodejně
Sledovat, jak obuv padne v jednotlivých partiích - obuv nesmí nikde tlačit ani klouzat z paty.
Neřídit se tvrzením prodavače, že se bota časem přizpůsobí noze.

 

Štítky


?>