• info@bejbycentrum.cz
  • 774 118 772

Košík

| 0,-

Jak poznám,že nastal správný čas na zavádění příkrmů?


Kategorie: Blog


Zdravotníci obecně varují, že by se se zaváděním příkrmů u plně kojených dětí nemělo začínat dříve než v ukončeném šestém měsíci věku. U nekojených dětí je možné po poradě s pediatrem začít s příkrmy dříve, ne však před ukončeným 4. měsícem. Každé dítě je však jiné. Ať už to nastane kdykoli, máme pro Vás rady a tipy, podle čeho poznat, kdy děťátko začít přikrmovat, a s jakými jídly ho seznámit na začátku. 
Je už Vaše děťátko připravené?
Protože je Vaše děťátko čím dál čilejší, spaluje také více energie. Zvedá se na ručičky, koulí se a zkouší si sednout, z toho všeho jednomu vyhládne. Z toho vyplývá, že brzy už mu nebude stačit jenom mlíčko a bude potřebovat něco, z čeho bude moci čerpat spoustu živin a energie.
Jaké Vám může dávat signály?
Dítě po běžné dávce mléka pláče a chce ještě pít
Dítě nevydrží do dalšího krmení a je nervózní, popřípadně si žužlá ručičky
Zatímco dříve spalo v noci klidně, teď se začíná budit na krmení.
Ani během dne nespí klidně, budí se nebo špatně usíná
Dítě Vás fascinovaně pozoruje, když jíte a také se může po Vašem jídle natahovat.
Nejde o růstový spurt?
Ve čtyřech měsících věku prochází spousta dětí růstovým spurtem (zrychleným růstem), díky němuž mohou mít větší hlad než obvykle. Je důležité nezaměnit růstový spurt se signály začátku přikrmování, protože v této fázi se jejich trávicí trakt potřebuje ještě vyvíjet a není zralý na pevnou stravu, i kdyby to byla ta nejjemnější kašička. Buďte trpělivá a pokud se jedná o růstový spurt, brzy se vše vrátí k normálu. 

Štítky


?>